15 Ocak 2009 Perşembe

dibi düşen kızlar.

Geleli 10 gün oldu her gün bambaşka, ilginç şeylerle karşılaşıyorum diyemem. daha şehrin turistik yerleri tam olarak gezmiş değilim. 10’dan fazla fotoğraf çekmemişimdir herhalde. bu rahatlığın sebebi de sanırım önümde 6 ayın olması. turist gibi hissetmek istemiyorum sanırım. ya da turist olduğumu anlamasınlar… ama en çok çok çok hoşuma giden oturup insanları seyretmek. her yerden birileri var. İspanyol, Fransız ve İtalyan çoğunluğu altında ezilmekteyim. Fransızca dinlemekten dili öğrenemesem de belki konuşmayı öğrenirim(: genelde tanıştığım insanların Türkiye’ye karşı özel bir ilgisi var –evet bazıları uyduruyor sırf konuşmak için anlayabiliyorum. Kimi bir sürü Türkçe kelime biliyor, kimi İstanbul’a gelmek için yanıp tutuşuyor, kiminin de Türk sevgilileri olmuş… insanlar bir yarış içinde: kim ne kadar insanla tanışmış, ne kadar partiye katılmış diye.. ama sabah kalkıldığını kaç kişi kaç kişinin adını hatırlıyor meçhul. ama bir tümevarım yaparsak insanlar hangi milleten olursa olsun genelde aralarında geçen ilk bayağı muhabbetler aynı (özellikle kızlar arasında): erkekler. ne zaman bir partiden dönülse herkes kendince rapor veriyor.


Ben 3B'de kalıyorum ve bazı arkadaşlarım 3D’de olduğu için oraya sıkça uğruyorum katta daha beş kızlardı ve geçen gittiğim gece tam biz başka bir partiye giderken kata yeni bir erkek geldi. yola koyulmuş bu beş kızın nasıl bir anda çocuğu kovaladıklarını izlemek çok eğlenceliydi mesela. Eminim kata yeni bir kız gelmiş olsa tepkiler aynı olmazdı… Ki dün yeni bir kız geldi ama umursandığı yok “i think she’s shy” denip geçiliyor.

Zaman ne kadar “cool” oldugunu gösterme zamanı gençler bunun için-sırf sizleri çok sevdiğim- birkaç hayat bilgisi dersi vericem:

*OH MY GOD O KADAR YÜKSEK SESLE KONUŞUNKİ HERKES SIZI DUYSUN. SESINIZIN NE KADAR ITICI VEYA KONUŞTUKLARINIZIN NE KADAR SAÇMA OLDUGU HİÇ ÖNEMLI DEĞİL.

* sakın sakın derslere gittiğinizden bahsetmeyin. “oh maaan I think I’ll just do nothing. Crazy party last nigh ha?” Amaç sadece parti yapmak. Ama sonra sınavım/dersim var yarın diyenlere bir şey demeyin çünkü bir şey hatırlamıyorsunuz. “I have to take 30 credits.”

*kız/erkek muhabbeti yapmak tam bir ‘icebreaker’ olmuş. Ama kimle yaptığını iyi seçiceksin. Yoksa ilk günlerden dedikodu dönüyor..

*Birkaç başka dilde kelime öğrenin. mesela ortamda İtalyanca konuşuluyorsa öyle bir yüz ifadesi takınınki sanki konuşulanları anladığınızı sansınlar. Gerçekten çok rahatsız oluyorlar ve İngilizce konuşmaya başlıyorlar. Ben çok denedim, işe yarıyor!

* dans pistini iyi gören bir köşe seçmek çok önemli. Ya da dans ederken hareketler çok önemli. Kalçayı popoyu sallıyorsun (bu kısımlar umarsızcasına hareket ediyor), ayaklar sabit olabilir ama boyun kafa kısmı hele gözle 180 derecelik turlar atarken avını iyi seçiyor.

şimdilik fena değil gibi burası. sadece biraz güneş istiyorum. onun dışında :iheartturku:

1 yorum:

 1. They call me quiet girl
  but I'm a riot.
  They call me daria
  That's not my name.

  Sezen aksu der ki:
  Er-kek-ler
  o-o-O-o-O-F. içim sıkılıyor.
  pabucum sıkıyor.

  YanıtlaSil